Поради вчителям-гуманітаріям як розвивати творчі здібності обдарованих учнів.

1.    Необхідно підхоплювати думки учнів та оцінюйте їх тут же, підкреслюючи їхню оригінальність, важливість, неповторність.2.    Потрібно підсилювати інтерес учнів до нового.3.    Слід учити дітей практично вирішувати дослідницькі ідеї.4.    Виробляти в учнів терпиме ставлення до нових понять, думок
5.    Учити юні обдарування систематично оцінювати кожну неординарну думку, ідею.
6.    Необхідно культивувати творчу атмосферу. Учні повинні переконатися, що творчі пропозиції клас в цілому зустрічає з визнанням, приймає їх. використовує.7.    Потрібно учити дітей цінувати свої та чужі думки, цінно фіксувати їх у «Збірничках афоризмів та крилатих висловів».8.    Іноді однолітки ставляться до здібних учнів агресивно. По можливості, слід не усунути проблему, а запобігти їй. Найкраще обдарованій дитині пояснити, що це характерно, і розвивати в ньому терпимість і впевненість.9.    Учити дітей пропонуйте цікаві факти, випадки, ідеї.
10.              Постійно стимулювати і підтримувати ініціативу, самостійність.
11.              Якомога частіше створювати проблемні ситуації, що потребують альтернатив, прогнозування, уяви.12.              Створювати у гімназії періоди творчої активності, адже багато геніальних рішень приходить в саме такі моменти.13.              Розвивати критичне ставлення до своїх і чужих творчих надбань, напрацювань.

Немає коментарів:

Дописати коментар